O mnie

Ewa Osińska

radca prawny

  • Ukierunkowana wiedza i specjalizacja
  • Praktyka i wieloletnie doświadczenie
  • Znajomość problematyki i specyfiki branży budowlanej
  • Obsługa inwestorów, projektantów i wykonawców robót

Specjalizacje i doświadczenie

Obszary, w których na co dzień pomagam moim klientom
Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (2000 r.). Ukończyłam także Podyplomowe Studia Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim oraz kurs prawa brytyjskiego i europejskiego w Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego utworzonym przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z University of Cambridge. Należę do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Od 2018 r. prowadzę indywidualną praktykę zawodową.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w urzędach administracji, spółkach kapitałowych i kancelariach prawniczych. Pracowałam na rzecz inwestorów polskich i zagranicznych, projektantów, wykonawców robót budowlanych, zarządców nieruchomości komercyjnych i szeregu innych podmiotów związanych z branżą inwestycyjno-budowlaną. Doradzałam w sprawach finansowania inwestycji, nabycia nieruchomości, umów deweloperskich, umów najmu powierzchni biurowej i handlowej, kontraktów budowlanych, prac projektowych, planistycznych i geodezyjnych.
Prowadziłam szereg postępowań w sprawie warunków zabudowy, pozwoleń na budowę, decyzji środowiskowych. Reprezentowałam projektantów i wykonawców robót budowlanych w inwestycjach prywatnych i w zamówieniach publicznych (budynki użyteczności publicznej, inwestycje liniowe, oczyszczalnie ścieków).
Pracuję również w języku angielskim.